Ne, ženy nejsou lepší ve zvládání více věcí najednou

Prý zvládnou více věcí najednou, jsou zrozeny pro multitasking, prý je to superschopnost žen oproti mužům. Zrovna… že tedy není. Vědci se nyní podívali na to, jaké má naše pohlaví vliv na naše schopnosti stíhat několik aktivit a zjistili… nu, že žádné.

Tento týden se v podcastu Zoom podíváme na schopnost zvládat několik věcí najednou, prozkoumáme, zda se objevila první umělá inteligence s vědomím a dozvíme se, zda pití kávy snižuje riziko předčasné smrti.

Krátké zprávy z vědy
Čína narazila na zvláštní vesmírný rádiový signál, jedním z vysvětlení by mohl být jeho umělý původ. Dokonce čínští vědci původně napsali, že by mohl pocházet od vzdálené mimozemské civilizace. Toto tvrzení původně zveřejněné v čínských oficiálních novinách Ministerstva pro vědu a technologie však později zmizelo.

Demokracie se možná vyvinula nezávisle a vícekrát. Naznačují to archeologické nálezy v Americe, pocházející z doby ještě před příchodem Evropanů. Vědci narazili na jakýsi dům shromáždění, který původní obyvatelé používali už před 1500 lety. Na místě se setkávaly komunity obyvatel, aby kolektivně přijímaly rozhodnutí.

Zdá se, že znečištěný vzduch může zkracovat lidský život nejméně o dva roky. Naznačuje to nový výzkum, který se podíval na dopady znečištění na délku života lidí. Obyvatelům v jižní Asii může dokonce smog zkracovat život až o pět let v průměru.

Planetky mohou obsahovat základní kameny potřebné pro život. Vzorky z planetky Ryugu v sobě totiž obsahují organický materiál: konkrétně různé aminokyseliny a další organické komponenty. Mohlo by to znamenat, že vesmír je bohatý na prekurzory života.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram